Gitár tanulás
Gitár tanulás nem csak felnőtteknek

Nagy örömünkre szolgál, hogy bemutathatjuk Szlama Annamarit és Mándli Zsoltot, akik amellett hogy kiváló gitárosok, igazán inspiráló és meggyőző személyiségek.
A gitározás tudjuk, hogy nagyon népszerű – főként mert mindenki szeretné, ha az lehetne, aki a közös baráti dalolás közben egy gitárt magához ölelve le tudná kísérni a csapatot.
Az ImPulzusnál olyan attitűdben tanulhattok, amiben pont azt tanuljátok, és annyit fejlődtök, amennyit csak szeretnétek – és abban is bátran számíthattok rá, hogy megmutatjuk, mik azok a rejtett eszközök, amiket az egyszerűbb akkordok és az alap technikai elemek mellett még érdemes elsajátítanotok, hogy valóban meglepődve nézhessenek rátok a többiek.
Ismerd meg Annamarit vagy Zsoltit – és találd meg magadban az elrejtett gitárost, aki évek óta csak arra vár, hogy szabadon fejlődhessen.
2021 áprilisától lehetőséget biztosítunk arra is, hogy kedvezménnyel, vagy esetleg másokat is támogatva jelentkezz hozzánk. Ha érdekel ez a lehetőség, bővebben itt találsz róla információt: ImPulzus Társadalmi Felelősségvállalási Program

“Több, mint nyolc éve tanítok akusztikus gitárt. Növendékeim közt vannak gyerekek, felnőttek, kezdők, haladók és újrakezdők egyaránt.
Mindenki más céllal érkezik. Van, aki szeretné lekísérni magát akkordokkal a tábortűz mellett. Van, aki szeretné ugyanezt, de nyitott az úgynevezett fingerstyle (ujjakkal pengetés) technikára is, és van, aki klasszikus gitár alapokat szeretne elsajátítani.
Eltérő az is, ki mennyi időt szán rá, mennyit enged az élete. Egy biztos. Nálam mindenki a saját tempójában, kellemes, barátságos tanulási környezetben haladhat a céljai felé.”
“2022-ben szereztem gitártanár diplomát a Zeneakadémián. A régizene (reneszánsz, barokk) áll hozzám a legközelebb, két éve lanton is játszok. Három éve tanítok zeneiskolában és magán úton, növendékeim között minden korosztály megtalálható. Kezdő növendékeimnek próbálok egy általános technikai tudáscsomagot átadni, amelyet mindenki a kedvenc zenei stílusában fel tud majd használni. Az ImPulzus alkalmas arra, hogy a növendék tempójának és igényeinek megfelelően tudjuk felfedezni a gitár széleskörű lehetőségeit.”

*Ha úgy érzed, szívesen jönnél, de nem megoldható számodra a meghirdetett összeg,
lehetőséget biztosítunk pár fő számára kedvezményes (50%, esetleg 90%) részvételre, illetve támogatóként is jelentkezhetsz foglalkozásinkra.
Ha ez segítene neked, esetleg szívesen segítenél másoknak, kérlek jelezd a jelentkezéskor, vagy olvass a koncepcióról bővebben itt:
ImPulzus Társadalmi Felelősségvállalási Program
A közös munkát a támogatott formában minden esetben akkor tudjuk megkezdeni, amennyiben a források rendelkezésre állnak – a támogatott formára jelentkezőkkel minden esetben felvesszük a kapcsolatot és egyénileg visszajelzünk az aktuális lehetőségekről.
Mi fog történni, ha jelentkeztek gitár foglalkozásra?
A jelentkezési felület kitöltése után visszajelzünk az időpontegyeztetéssel kapcsolatban.
A következő napokban nincs semmi konkrét teendőd – elég, ha lélekben készültök az első alkalomra.
Fizetni egy összegben vagy két részletben tudtok,
az első óra végén adunk információt az utalással kapcsolatban,
ha úgy érzitek, hogy tetszett és szívesen járnátok a tanfolyam végéig.
Jelentkezz most, vagy írd meg kérdéseidet Editnek az info@impulzusmusic.com-ra!
Nincs hangszered még?
Ha sajátot szeretnél, abban is igyekszünk segíteni – olyan helyekkel kerültünk kapcsolatba, ahol az elérhető ár, és a minőségi hangszergyártás egyszerre elérhető.
Azonban, ha nem vagy még biztos, akkor van egy lefegyverző ajánlatunk:
Növendékeinknek havonta 2000, illetve a drágább karbantartású hangszerek esetén 3000 forintért biztosítunk hangszert is – a szabad kapacitás erejéig.
Van még ellenérzésed, hogy miért ne? :)
“Annamari szerintem nagyon jól tanít, látszik rajta, hogy felkészült, és hogy nemcsak a kisujjában, hanem az összes ujjában benne van a gitártudás. :) Az órák hangulata is mindig jó volt, és tényleg sokszor azt sajnáltam, hogy csak egy órás egy alkalom. De az igaz, hogy elég ennyi, mert eléggé fárasztó mentálisan, amikor új dolgot tanul valaki, ami nagyon nehezen megy eleinte. Nekem ilyen volt a kottaolvasás, eléggé el tudtam fáradni közben.”
“Örültem annak, hogy megtudtam az akkordok elméleti alapjait, és hogy miért van az, hogy egy-egy akkordot több helyen és módon is le lehet fogni.”
“Elkezdtem megtanulni a kottaolvasást, a gitáron is pontosabb a fogásom, zeneelméletből nagyon sokat tanultam, és a húrozás-hangolás tekintetében is tanultam egy trükköt.”
“A zeneelméletet szerettem volna kicsit megtanulni, és itt volt lehetőség rá bőven.”
“Az nagyon tetszett, hogy vihettem "saját" dalokat, és azokat is tanultuk, jó volt ez a nyitottság és rugalmasság.”
"Lelkiismeret-furdalásom volt mindig, ha nem gyakoroltam, de Annamari sosem éreztette velem azt, hogy baj lenne ez, és tudott alkalmazkodni is ahhoz, ha nem tudtunk épp úgy haladni, ahogy tervezte - az elmaradt gyakorlás miatt. Sokszor annyira gyorsan elrepült az egy óra, hogy azt sajnáltam, hogy már vége van."
Belülről jön a legjobb motiváció. Segítünk megtalálni!
Szerintünk az iskola feladata, hogy ösztönözzön. Ezekből az élményekből születnek a vágyaink, vágyainkból pedig a tudásunk.
Nálunk mindenki addig tanul, ameddig szeretne. Ha már nem tudnánk tovább tanítani, tudjuk, hogy ki fog :-)
Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata, 31. cikkely: Énekelni mindenkinek joga van!
Van akinek 10-15 év, míg rájön, hogy a zenélés hiányzik az életéből. És van, aki eljön az ImPulzushoz előbb.